Trend 2022: maximalizmus a tapety

Dlhé roky bol v móde minimalizmus, jednoduchosť, neutrálne tóny a harmónia. Tento trend sa postupne mení a interiérový dizajn roku 2022 je plný farieb, výrazných tvarov a doplnkov. Viac je viac. Tapety sú jednoduché riešenie, ako môžete do svojho interiéru priniesť maximalizmus bez veľkej rekonštrukcie.

Čo predstavuje maximalizmus v interiéri?

Keď sa povie maximalizmus, mnoho ľudí si predstaví barokové vzory. Tento smer interiérového dizajnu predstavuje oveľa viac možností a my si myslíme, že sa v ňom nájde každý.

Maximalizmus sa vyznačuje kombináciou rôznych štýlov, popových aj historických prvkov, pestrofarebných akcentov a veselých doplnkov. Ak chcete do svojho bývania priniesť trochu maximalizmu, nebojte sa experimentovať, kombinovať rôzne vzory, materiály a farby. Možno to znie trochu chaoticky, no maximalizmus vytvára veselé a útulné prostredie.

 

3D fototapeta

 

Nudné steny zmení tapeta

Dlhé roky bola trendom škandinávska estetika a minimalizmus. Preto sa zo stien postupne vytratili farby. Holé steny však často vytvárajú sterilnú atmosféru, zatiaľ čo obrazy, farby a fototapety vdychujú miestnosti život. Jasné odtiene, farebné vzory a eklektické kontrasty dodajú miestnosti pozitívnu energiu.

Aby ste vrátili svojim stenám veselosť, nemusíte riešiť veľkú rekonštrukciu a maľovanie - vyrieši to za vás tapeta. V našej ponuke nájdete množstvo tapiet a ich motívy určite prevyšujú vašu predstavivosť. Či už máte chuť na abstraktné geometrické tvary, pop art, motivačné nápisy, prírodné motívy, alebo krásne miesta, vyberie si naozaj každý.

 

5 dielny obraz s ružou

 

Vaše steny pomôže oživiť aj dekoratívne zrkadlo alebo obraz

Najmä v malej miestnosti môže veľmi dobre fungovať okrúhle zrkadlo s výrazným rámom alebo nadrozmerné zrkadlo. Obe dokážu opticky zväčšiť priestor a zároveň pôsobia ako zaujímavá dekorácia.

Keď sa bavíme o maximalizme, nemôžeme vynechať obrazy na stenu. Umenie na stenách je neoddeliteľnou súčasťou tohto trendu. Odporúčame vám kombinovať obrazy rôznych veľkostí a farieb. Vytvoríte tak zaujímavú estetiku, ktorá obohatí miestnosť.

Nie každý si však trúfne na kombinovanie obrazov či iných dekorácií v priestore. Dodať do svojho interiéru trochu maximalizmu zvládnete aj jednoduchšie. Dekoratívne fototapety sú perfektným riešením pre veľké aj malé priestory. Oživia stenu v každej miestnosti. Či už hľadáte veselé vzory do detskej izby, alebo príjemné farby do obývačky, v našej ponuke si určite vyberiete.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie