Ako začať maľovať podľa čísel

Maľovanie podľa čísel je naozaj veľmi jednoduché a vhodné pre každého. Je možné si vybrať z viacerých stupňov náročnosti, kde sa maľuje na očíslované plátno a vznikne tak naozaj jedinečný obraz na plátne. Jedná sa o skvelý relax, kde sa čisté plátno s čiarami a číslami premení na nádherné umelecké dielo, ktoré sa stane skvelou dekoráciou na stenu.

Maľovanie podľa čísel je v podstate omaľovánka na plátne s očíslovanými políčkami. Každé číslo na políčku sa rovná farbe, ktorá sa použije na jej vymaľovanie. Vybrať sa dá zo stoviek motívov v rôznych veľkostiach s vypnutím alebo bez vypnutia na vnútorný rám.

Súprava obsahuje všetko potrebné na maľovanie: plátno s očíslovanými políčkami, očíslované akrylové farby, 3 štetce a návod.

 

Maľovanie podľa čísel


Začíname maľovať

Naše všeobecné odporúčania na maľovanie podľa čísel:

  • Uprataný pracovný priestor. Pripravený a uprataný pracovný priestor uľahčí maľovanie a hlavne sústredenie, pretože vás nebude nič rozptyľovať. Pripravte si plátno, farby, štetce a samozrejme aj misku s vodou.
  • Napnutie plátna pred maľovaním. V prípade, že ste si objednali plátno bez rámu, odporúčame ho pred maľovaním napnúť na vnútorný rám alebo aspoň položiť plátno na tvrdý povrch a zaťažiť rohy.
  • Začať maľovať jednou farbou. Začnite maľovať jednou farbou a maľujte ​všetky políčka s rovnakým číslom​. Ak sa farby zdajú byť husté, je potrebné štetec najskôr namočiť do vody a až potom do farby.
  • Políčka s číslami. Nájdite na plátne políčka s rovnakými číslami a postupne ich začnite vymaľovávať. Políčka sú rôznej veľkosti, a teda budete používať aj štetce s rôznou hrúbkou štetín.
  • Viditeľné čísla a obrysy. Ak sú čísla alebo obrysy stále viditeľné, nechajte políčko s farbou zaschnúť a naneste ďalšiu vrstvu farby. Farby dobre kryjú, takže opravy nebudú viditeľné.
  • Namaľovanie políčka nesprávnou farbou. Ak omylom namaľujete plochu s iným číslom, nie je to problém. Jednoducho farbu necháte zaschnúť, a potom premaľujete správnou farbou.
  • Zatváranie téglikov s farbami. V prípade odkladu maľovania je potrebné farby dôkladne zatvoriť, aby nevyschli. Rovnako je potrebné ich zatvárať aj počas samotného maľovania.

 

Maľovanie na plátne s číslami

 

Spôsoby maľovania

Je dobré si na začiatku určiť spôsob maľovania podľa čísel a po celý čas sa ho držať. Maľovanie je vtedy jednoduchšie, rýchlejšie a zábavnejšie. Je na vás aký spôsob si zvolíte, ale odporúčame ho potom počas samotného maľovania nemeniť. Existuje obrovské množstvo spôsobov ako maľovať podľa čísel. My vám predstavíme 2 základné spôsoby:

A) Plošné maľovanie: začnite maľovať v hornej časti plátna a postupujte smerom nadol.

Výhody: Ihneď vidíte výsledný obraz. Rukou nerozmažete nezaschnuté vymaľované políčka.

Nevýhody: Častejšie striedanie a umývanie štetcov. Väčšia spotreba farieb.

 

B) Maľovanie jednou farbou: maľujte jednou farbou a pokračujte až, kým nevymaľujete všetky políčka s rovnakým číslom.

Výhody: Otvorený je iba jeden téglik s farbou. Nehrozí vyschnutie ostatných farieb.

Nevýhody: Možné rozmazanie nezaschnutých vymaľovaných políčok.

 Maľovanie obrazu


Ako používať akrylové farby

Akrylové farby sú v očíslovaných téglikoch a tie zodpovedajú očíslovaným políčkam na plátne. Farby sa nemusia miešať, pretože sú už pripravené v správnych odtieňoch. Takisto ich nie je potrebné ani riediť. Pokiaľ sa zdajú byť husté, je potrebné pri maľovaní štetec najprv namočiť do vody a až potom do farby. Odporúčame maľovať vždy jednou farbou všetky políčka, ktoré zodpovedajú číslu farby. Tým pádom sa štetce nebudú musieť tak často umývať a ušetrí sa farba. Farby sa miešajú na mieru a ich odtieň sa môže od predlohy mierne líšiť.

 

Akrylové farby

 

Ako používať štetce

Súčasťou súpravy sú aj 3 štetce s rôznou hrúbkou štetín. S úzkym štetcom veľmi jednoducho vymaľujete aj tie najmenšie políčka a obrysy. Štetec s hrubšími štetinami je zase určený na maľovanie väčších políčok. Po použití nezabúdajte štetce dôkladne umývať, aby sa farby navzájom nemiešali.

 

Štetce

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie