Aké vybrať dekorácie na stenu

Steny sú dôležitou súčasťou bytu, a preto je vhodné vybrať tú správnu dekoráciu. Moderný interiér si vyžaduje moderný obraz na stenu, ktorý má štýl. Krajinky a obrazy s kvetmi sa nehodia do každého interiéru. Veľký boom je v komiksoch, pinupoch a populárnej kultúre. Neviete si obraz vybrať z ponuky? Vyrobte si vlastný a nechajte si ho vytlačiť na plátno.

Pop art štýl nie je pre každého, ale rozhodne ho vo vašej domácnosti nikto neprehliadne. Z obrazov ide energia a sú inšpirované masovou kultúrou. Tieto obrazy sú plné komercie a predmetov, ktoré dennodenne používame.

 

Pop art obrazy

Pop art je mladý umelecký smer z prelomu 50. a 60. rokov minulého storočia. Popartové diela budia rozruch a nekonečné debaty, či ide o gýč alebo moderné umenie. Umenie bolo prepojené s reklamami, najrôznejšími komiksami a inšpiruje sa ruchom veľkomesta. Typické pre tieto obrazy sú žiarivé farby s vykreslenými obrysmi a jasnými kontúrami.

 

Pop art obraz na plátne

 

Obrazy v štýle pop art sa vyznačujú kombináciou vzájomne neladiacich farieb, ako červená so zelenou, ružová s modrou či oranžová s hnedou. Obrazy v sebe nijakým spôsobom neskrývajú hlbší význam. Nikto sa tak nemusí hlboko nad obrazom zamýšľať a strácať tým drahocenný čas.

 

Vylaďte obrazy s doplnkami

Pop art obrazy a štýl sa celkovo hodí do domácnosti mladých ľudí. Z celého interiéru musí dýchať sviežosť a mladosť. Nábytok by mal byť  biely. Doplnky zlaďte s obrazom. Originálne budú pôsobiť farebné stoličky či police.

 

Typické prvky pre obraz:

- Kontrastné farby

- Abstraktné motívy

- Nápadné prvky grafiky

- Fluorescenčné farby

- Metalické farby

- Plastové rámy

 

Máte umelecké nadanie? Vyrobte si spoločne s deťmi vlastné pop art obrazy. Môžete využiť inšpiráciu známymi reklamami, rozprávkovými postavičkami, animákmi. Fantázii sa medze nekladú. Obrazy umiestnite do plastového rámu, pretože plast je jedným z typických čŕt tohto umeleckého smeru.

Na záver spomenieme, že okrem obrazov sú výbornou dekoráciou aj klasické tapety, tapety, závesy, poprípade záclony. Pri závesoch je veľkou výhodou, že s peknou látkou a šikovnými rukami sa dá ušiť aj v domácom prostredí. Nie je to vyslovene dekorácia na stenu, ale takisto veľmi pekne dokáže ozdobiť a rozžiariť interiér.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie