Jún je tu! Oslávme teplé dni super zľavami 😍 Akcia trvá iba do 23.06.2024!

Aké vybrať dekorácie na stenu

Steny sú dôležitou súčasťou bytu, a preto je vhodné vybrať tú správnu dekoráciu. Moderný interiér si vyžaduje moderný obraz na stenu, ktorý má štýl. Krajinky a obrazy s kvetmi sa nehodia do každého interiéru. Veľký boom je v komiksoch, pinupoch a populárnej kultúre. Neviete si obraz vybrať z ponuky? Vyrobte si vlastný a nechajte si ho vytlačiť na plátno. Pop art štýl nie je pre každého, ale rozhodne ho vo vašej domácnosti nikto neprehliadne. Z obrazov ide energia a sú inšpirované masovou kultúrou. Tieto obrazy sú plné komercie a predmetov, ktoré dennodenne používame.

 

Pop art obrazy

Pop art je mladý umelecký smer z prelomu 50. a 60. rokov minulého storočia. Popartové diela budia rozruch a nekonečné debaty, či ide o gýč alebo moderné umenie. Umenie bolo prepojené s reklamami, najrôznejšími komiksami a inšpiruje sa ruchom veľkomesta. Typické pre tieto obrazy sú žiarivé farby s vykreslenými obrysmi a jasnými kontúrami.

 

Pop art obraz na plátne

 

Obrazy v štýle pop art sa vyznačujú kombináciou vzájomne neladiacich farieb, ako červená so zelenou, ružová s modrou či oranžová s hnedou. Obrazy v sebe nijakým spôsobom neskrývajú hlbší význam. Nikto sa tak nemusí hlboko nad obrazom zamýšľať a strácať tým drahocenný čas.

 

Vylaďte obrazy s doplnkami

Pop art obrazy a štýl sa celkovo hodí do domácnosti mladých ľudí. Z celého interiéru musí dýchať sviežosť a mladosť. Nábytok by mal byť  biely. Doplnky zlaďte s obrazom. Originálne budú pôsobiť farebné stoličky či police.

 

Typické prvky pre obraz:

- Kontrastné farby

- Abstraktné motívy

- Nápadné prvky grafiky

- Fluorescenčné farby

- Metalické farby

- Plastové rámy

 

Máte umelecké nadanie? Vyrobte si spoločne s deťmi vlastné pop art obrazy. Môžete využiť inšpiráciu známymi reklamami, rozprávkovými postavičkami, animákmi. Fantázii sa medze nekladú. Obrazy umiestnite do plastového rámu, pretože plast je jedným z typických čŕt tohto umeleckého smeru.

Na záver spomenieme, že okrem obrazov sú výbornou dekoráciou aj tapety, plagáty, závesy, poprípade záclony. Pri závesoch je veľkou výhodou, že s peknou látkou a šikovnými rukami sa dá ušiť aj v domácom prostredí. Nie je to vyslovene dekorácia na stenu, ale takisto veľmi pekne dokáže ozdobiť a rozžiariť interiér.

Zdroj fotografií: Gario.sk